2 győzelem és 1 vereség az elmúlt fordulókban!

2022-11-22 Off By Németh Ferenc

Szollár Bernadett vezetőedző:

Ezen a héten 2-szer utaztunk a fővárosba Csepel csapatához, hiszen U14-es csapatunk is itt játszott 2 nappal ez előtt.

Tabella alapján a győzelem volt elvárható a lányoktól.

Mérkőzés elején láttuk már, hogy inkább az ellenfél térfelén lesz a játék. Sok támadást vezettünk, ellenfelünk csak kapuskirúgás által tudtak átjönni térfelünkre. Az első félidőben 3-szor sikerült betalálni. Félidőben megbeszéltük, hogy a kapu elött nagyobb koncentráció kell, sok kimaradt helyzet miatt. Második félidőben továbbra is csak mi támadtunk, ellenfelünk minél jobban fáradt annál könnyebb dolgunk volt, igy még 6-szor voltunk sikeresek.

Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!

Leány Regionális U-16 HNP Dél-Nyugati csoport 8. forduló Csepel FC KFT.-FC Nagykanizsa 1-9 (0-3)

Összeállítás: Kápics K., Bogdán F., Kepe K., Marics M., Pintér D., Báder M., Fülöp J., Miklós M.L., Nagy J.

Góllövők: Báder M. (3), Nagy J. (2), Fülöp J. (2), Pintér D. (2)

Egy elhalasztott mérkőzést játszottunk Sellyén, Szentlőrinc csapatával.

Könnyű meccsnek ígérkezett az eddigi eredmények alapján. Lányok nagy önbizalommal mentek ki a pályára, talán már akkor elkönyvelték, hogy ez sima mérkőzés lesz.

Az első félidőt nem úgy kezdtük, ahogy megbeszéltük. Enerváltak voltunk, sok technikai hibánk volt, ellenfelünk jól védekezett. Helyzetek mindkét oldalon adódtak. A félidő utolsó 5 percében kezdtünk el focizni, és úgy játszani, ahogy már az első perctől kezdve kellett volna.

Félidőben volt mit megbeszélnünk!

Második játékrészt már mezőnyfölényben játszottuk, ellenfelünk elfáradt. Védekezésük nem volt olyan zárt, így 40 perc alatt sikerült 9 gólt rúgni, és kialakítani a 10:0-s eredményt!

Ha az első félidőt is ugyan úgy kezdjük, mint a második félidőt megkönnyítettük volna a saját dolgunkat. Gratulálok a Szentlőrincnek az első félidei játékához, a csapatomnak pedig a 2. félidőben elért eredményhez!

Leány Regionális U-16 HNP Dél-Nyugati csoport 7.forduló Szentlőrinc SE-FC Nagykanizsa 0-10 (0-1)

Összeállítás: Kápics K., Bogdán F., Marics M., Horváth D., Pintér D., Báder M., Fülöp J., Miklós M.L., Nagy J.

Csere: Vékási F., Kepe K.

Góllövők: Báder M. (6), Fülöp J. (2), Pintér D., Vékási F.

KISE csapatához látogattunk a hétvégén. Izgalmas mérkőzésre számítottunk, hiszen azonos pontszámmal álltunk a tabellán.

A mérkőzést nem kezdtük jól, az ellenfél első támadásából gólt is kaptunk a 2. percben. Ez megzavart bennünket. Próbáltunk felállni a gól után, de mihelyst sikerült volna, újabb gólt kaptunk a 10. percben, így futottunk az eredmény után. Helyzeteink adódtak, de nem sikerült egyiket sem gólra váltani.

Félidőben elmondtam a lányoknak, hogy csak akkor tudunk nyerni, ha betartják azokat a taktikai utasításokat, amiket megbeszéltünk.

Második félidőt így is kezdtük. 3 perc után sikerült betalálni 2-1. Úgy tűnt sikerülhet, amit elterveztünk, de egy védelmi hiba miatt gólt kaptunk 3-1. Mérkőzés hátra levő részében próbáltunk gólt szerezni helyzeteink adódtak is, de nem sikerült azokat gólra váltani. Ezen a napon egy jó ellenféllel találkoztunk. Úgy gondolom, hogy tavasszal is izgalmas mérkőzést fogunk játszani!

Leány Regionális U-16 HNP Dél-Nyugati csoport 9. forduló KISE-FC Nagykanizsa 3-1 (2-0)

Összeállítás: Vékási F., Bogdán F., Kepe K., Nagy J., Báder M., Fülöp J., Pintér D., Horváth D., Miklós M.L.

Csere: Marics M., Kápics K., Baj V.

Góllövő: Miklós M.L.