Nyögvenyelős, de nagyon fontos hazai győzelem a PEAC csapata ellen!

2022-11-14 Off By Németh Ferenc

Álmos, lassú, körülményes játékkal nyertünk egy nehéz mérkőzésen a lelkesen, helyenként jól játszó PEAC ellen.

U19: FC Nagykanizsa- PEAC 2-1 (1-0)

Összeállítás: Bocskai P, Ribarics B, Rákhely, Üst Z, Mismás D, Dömötör P, Tüske B, Kocsis J, Horváth L, Hompó Á, Horváth K, ( Heiszter B)

Gólszerző: Horváth Á, Kocsis J,

Ifjovics Ferenc Vezetőedző: Ma egy szívós, lelkes, sokat futó csapat volt a vendégünk, akik nem tartoznak a csoportunk élmezőnyébe, de általában szoros mérkőzéseket játszanak! Ahogy az várható volt a vendégek visszaálltak a kapujuk előterébe, és a kontrákra építve próbálkoztak! Mi kicsit álmosan, kényelmesen túl magabiztosan kezdtünk játszani, de még így is sorba jöttek a lehetőségeink, helyzeteink! Két kapufa után Horváth Áron lőtt szép gólt a bal sarokba. A gól még jobban elkényelmesítette a csapatot, nem voltunk elég élesek, lassan sok hibával játszottunk, ennek ellenére a vendégeknek nem volt lehetősége az első félidőben! A második játékrészben a fejmosás ellenére továbbra is játszogattunk, lassan körülményesen, többen öncélúan játszottak! Ez gyorsan megbosszulta magát, mert a PEAC gyorsan, már az 50. percben egy remek egyéni alakítás után egyenlítettek! A gól nagyon megzavarta a csapatot és nem nagyon tudtunk felébredni, váltani az eddig nyújtott teljesítményből! A vendégek teljesen visszaálltak, határozottan, keményen védekeztek! Gyorsan múlt az idő, szinte csak mezőnyjáték folyt a pályán, meddő fölényünkkel! Már 10 perc sem volt vissza a mérkőzésből, amikor Horvát L. kapott egy hosszú indítást a baloldalon lefutotta védőjét, aki lerántotta a csatárunkat, a játékvezető egyből kiállította a védőt! A 20 méteres szabadrúgásból Kocsis J lőtt nagy gólt a jobb felső sarokba. 2-1 A hátralévő idő mezőnyjátékkal telt el! Okulnunk kell a történtekből, mert majdnem elszalasztottunk egy győzelmet!