Jól játszott U19-es csapatunk, de a győzelem nem jött össze!

Visszavágás reményében utazott Balatonlellére U19-es csapatunk, de csak egy pontot ért a jó játékunk Balatonlellén.

U19: Balatonlelle – FC Nagykanizsa 1-1 (0-0)

Összeállítás: Soós D,Mikler P, ( Torma Zs), Bódi B, ( Szilárd O), Kálovics R, Erdei M, Lancsák M, (Beke D),Takács K, Richter M, Unger P, Horváth K, Koller N

Góllövő: Horváth K.

A tabellaszomszédhoz látogattunk, az újabb jó szereplés reményében, igaz több problémánk is volt, a ballagás és egyéb okok miatt erősen tartalékos, fiatal csapattal kezdtük a mérkőzést! Szervezett védekezésünk megakadályozta a hazaiakat abban, hogy helyzetet sikerüljön kialakítaniuk! Nekünk viszont a kontrákból több lehetőségünk is adódott, de sajnos ezekkel mi sem éltünk, így a félidő 0-0 maradt. Jöttek az újabb kényszerű cserék, de a játék képe nem változott, az ellenfél kicsit többet birtokolta a labdát, fölénye meddőnek bizonyult. A 61 percben egy hosszú előreívelés során a kapuból kimozduló Soós a csatárra ütötte a labdát, a labda az alapvonalon túlra pattant, a tovább lépő játékos a kapusunk térdébe rúgott, majd elesett, mindenki megdöbbenésére a bíró 11-t ítélt a Lellének, nem hittem a szememnek, de hiába reklamáltunk. A büntetőt Posza lőtte a bal sarokba 0-1. A gól felpaprikázta a csapatot és egy szép Szilárd indítás után Horváth lépett ki középen és a kapuba emelt, 1-1. Mentünk a győzelemért, előbb a jobb oldalón kétszer egymás után kilépő Torma beadásait, előbb a védők hárították, a másodikból Horváth K, fejelhetett, de gyengén a kapus kezébe fejelt. A játékvezetők egyre jobban segítették a hazaiakat, több egyértelmű szabálytalanságot a hazaiaknak ítéltek, helyettünk, mindezt tetézve a 85. percben Kollert az ötösön két kézzel lökte ki az egy védő, mielőtt a kapuba fejelhetett volna, de a játékvezető sípja ismét néma maradt, az egyértelmű 11-s megadása helyett! Érthetetlen volt az egész, így a sok mindenben minket akadályozó, bírók elvették, tőlünk a győzelem lehetőségét! Győzelmet érdemeltünk volna, gratulálok a csapatnak!