Leány U16-os bajnokságban, az elmúlt hetekben 2 győzelemmel és 1 vereséggel zártuk! Lányaink három idegenbeli mérkőzésen vannak túl.

2022-10-18 Off By Németh Ferenc
  1. Leány Regionális U-16 HNP Dél-Nyugati csoport 1. forduló Siófok Bányász SE – FC Nagykanizsa 2-11 (0-2)

Összeállítás: Vékási F., Horváth D., Miklós M.L., Nagy J., Fülöp J., Marics M., Bogdán F., Pintér D., Báder M.

Csere: Kepe K., Kápics K.

Góllövők: Nagy J. (5), Miklós M.L. (2), Báder M. (2), Fülöp J., Pintér D.

Szollár Bernadett vezetőedző:

Nehéz mérkőzésre számítottunk, hiszen az évek során mindig egy csoportba voltunk Siófok csapatával. Mérkőzése elején kicsit tapogatózva folyt a játék, kerestük a helyünket. Gólszerzésre mindkét csapatnak volt lehetősége, de végül az első félidő felénél egy átlövésből sikerült megszerezni a vezetést. Megnyugodtunk, átvettük teljesen az irányítást, már csak az volt a kérdés mikor rúgjuk a következőt, amit még a félidő lefújása előtt sikerült.

Félidőben megbeszéltük, javítani kell a sok kimaradt helyzeten.

Második félidőben irányítottunk, sok helyzetet alakítottunk ki. 9-szer sikerült még betalálni ellenfelünk kapujába. Ami még így is az ellenfelünknek volt kecsegtető, nagyobb arányú győzelem is születhetett volna.

Lányok jól teljesítettek, de a helyzet kihasználáson javítani kell még.

Leány Regionális U-16 HNP Dél-Nyugati csoport 4. forduló Airnergy FC – FC Nagykanizsa 0-1 (0-0)

Összeállítás: Vékási F., Kápics K., Miklós M.L., Nagy J., Fülöp J., Marics M., Bogdán F., Pintér D., Báder M.

Csere: Kepe K.

Gószerző: Miklós M.L

Hétfői napon látogattunk Pestre az Airnegy csapatához. Nehéz mérkőzésre számítottam az eredményeikből tekintve.

Tapogatózva kezdte mindkét csapat a mérkőzést. Inkább a mezőnyben folyt a játék. Egyik kapu sem volt veszélyben, komoly helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Egy gólos mérkőzésnek nézett ki.

Második félidőt jól kezdtük, és meg is lett az eredménye, a 46.percben sikerült megszerezni a vezetést. Továbbra is a mezőnyben volt a játék. Pár helyzetet sikerült még kialakítani, de azok kimaradtak. Így 1:0-s győzelemmel ért véget a játék!

Egy jó ellenféllel találkoztunk, jó mérkőzést játszottunk!

Leány Regionális U-16 HNP Dél-Nyugati csoport 5. forduló UTE – FC Nagykanizsa 3-0 (3-0)

Összeállítás: Vékási F., Miklós M.L., Nagy J., Fülöp., Marics M., Bogdán F., Pintér D., Horváth D., Báder M.

Csere: Kepe K., Baj V., Kápics K.

Tudtuk, hogy egy erős ellenféllel fogunk találkozni. Mindkét csapat veretlen volt, győzelemért utaztunk el Újpestre.

Ahogy elkezdődött a mérkőzés az UTE irányított, inkább a védekezésre koncentráltunk. Így támadásainkat a kontra játékra építettük. Helyzeteink adódtak is, amiket nem sikerült gólra váltani. Amíg ellenfelünk 3-szor talált be kapunkba, ami több oda figyeléssel, és koncentrációval elkerülhető lett volna.

UTE csapata jobban játszott, de úgy gondolom ennyi nincs a két csapat között.

Csapatunk rutinosabb játékosai, egy gyengébb napot fogtak ki, amit nem bír el a csapat.